نرم افزار چاپ چک - نرم افزار چک چاپ - نرم افزار پرینت چک - نرم افزار چک پرینت

فروش چاپ چک - چک چاپ ، پرینت چک ، چک پرینت ، نرم افزار رایگان چاپ چک ، نرم افزار چک چاپ ،
جمعه 4 بهمن‌ماه سال 1392

رییس جمهور: حضور ایران در داووس بر ژنو 2 سایه انداخت

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت که حضور جمهوری اسلامی ایران در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس بر کنفرانس ژنو 2 سایه انداخت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهوری اسلامی ایران گفت که حضور جمهوری اسلامی ایران در چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس بر کنفرانس ژنو 2 سایه انداخت.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه جمعه پس از بازگشت از چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد داووس در فرودگاه مهرآباد تهران این مطلب را در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی ایرنا بیان کرد.

رییس جمهوری افزود: هم در اجلاس داووس و هم سه تا چهار مصاحبه ای که با تلویزیون هایی سوئیس، سی ان ان و یورونیوز داشتیم، انعکاس اخبار و به طور کل اجلاس داووس بر ژنو 2 سایه انداخت.

وی اظهار داشت: در مذاکرات حاشیه ای درباره سوریه به طور مفصل بحث شد ، با چنین اجلاس هایی موضوع سوریه حل و فصل نمی شود.

رییس جمهوری ادامه داد: به رهبران برخی کشورهای اروپایی گفتم که در موضوع سوریه گام اول این است که همه تصمیم بگیرند که با تروریسم مقابله و تروریست ها را از سوریه اخراج کنند.

روحانی اظهار داشت: نکته دوم این است که همه تصمیم بگیرند از لحاظ انسانی به مردم سوریه که امروز مشکلات فراوانی دارند، چه کسانی که داخل سوریه هستند و چه آوارگان، کمک کنند تا بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.

رییس جمهوری مساله سوم را این گونه توضیح داد: همه باید تلاش کنیم زمینه مساعدی برای مذاکرات بین معارضان و دولت سوریه برقرار شود و آنها بتوانند برای آینده سوریه تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: اگر کسی فکر می کند از بیرون سوریه می تواند برای مردم سوریه تصمیم بگیرد، در اشتباه است. این ملت سوریه هستند که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند. شرایط باید برای آینده آماده شود تا در یک انتخابات آزاد خواسته مردم حاکم شود.

رییس جمهوری به دیدارهای خود با مسئولان در حاشیه اجلاس داووس و گفت و گو درباره موضوع سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: در مباحثاتی که داشتیم آنها نیزهمین اصول را قبول داشتند و فکر نمی کنم با این گونه اجلاس ها موضوع سوریه حل و فصل شود.

برچسب‌ها: روئیس جمهور، ایرانی، ژنو
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)