نرم افزار چاپ چک - نرم افزار چک چاپ - نرم افزار پرینت چک - نرم افزار چک پرینت

فروش چاپ چک - چک چاپ ، پرینت چک ، چک پرینت ، نرم افزار رایگان چاپ چک ، نرم افزار چک چاپ ،
پنج‌شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1392

دبکا: عربستان از مخالفت با آشتی باراک اوباما با تهران دست برداشت: بندر برکنار شد/او حتی پایش به واشنگتن هم نرسید

مهمترین نشانه ی برکناری بندر، غیب او در جلسه مخفیانه روسای اطلاعاتی حاورمیانه برای هماهنگ ساختن مواضعشان با آمریکا در قبال سوریه بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دبکا نوشت: سیاست اوباما در قبال ایران با پیروزی مهمی همراه شده است که آن برکناری شاهزاده بندر است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، این وبسایت اسرائیلی در ادامه نوشت: آل سعود از مخالفت با آشتی باراک اوباما با تهران دست برداشته است. شاهزاده بندر بن سلطان مشاور امنیت ملی و رئیس سازمان اطلاعاتی عربستان نزدیک به یک ماه است که دیده نشده است.

به گفته ی منابع اسرائیلی و آمریکایی، او از سوی حلقه ی تصمیم گیر در ریاض از ریاست دستگاه اطلاعاتی عربستان برکنار شده است.

این مسئله برای بنیامین نتانیاهو ضایعه ی بزرگی محسوب می شود، چراکه او تنها متحد خود در محکومیت سیاست های اوباما در قبال ایران و سوریه را از دست داد.

براساس گزارش ها، شاهزاده بند روابط پنهانی با دستگاه جاسوسی اسرائیل در مورد اقدام علیه ایران داشته است.

ریاض تاکنون رسما وضعیت فعلی بندر را اعلام نکرده، اما منابع می گویند که او پیش از انکه به سفر برنامه ریزی شده خود به واشنگتن برود، در اواسط ژانویه از صفحه ی رادار خاورمیانه و عربستان محو شده است.

بندر هرگز به واشنگتن نرفت و هیچکس در ریاض حاضر به پاسخگویی در مورد محل اقامت او نیست.

مهمترین نشانه ی برکناری بندر، غیب او در جلسه مخفیانه روسای اطلاعاتی حاورمیانه برای هماهنگ ساختن مواضعشان با آمریکا در قبال سوریه بود.

شاهزاده محمد بن نایف وزیر کشور عربستان به جای بندر در این جلسه حضور یافته بود. او از دوستان بسیار نزدیک جان کری وزیر خارجه آمریکا و جان برنان رئیس سیا است.

برچسب‌ها: واشنگتن
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)